Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

czy Owsiak nawołuje do zabijania starych i chorych?

piątek, 13 stycznia 2017 9:32

Zacznę od pozytywów. Mamy wypowiedź o treści:

 

(...) Atakowanie ich [imigrantów - dopisek mój], obarczanie winą czy mszczenie się za zbrodnię (niewątpliwą) jaką było zabicie Polaka w Ełku (...) to głupota i skandal. Jest to skandal także dlatego, że uderza on w ludzi, którzy ciężko w Polsce pracują (praca w budce czy restauracji z kebabami to ciężka, wielogodzinna harówka), płacą podatki i nie wyciągają po nic ręki. Ogromna większość z nich uczy się, wcześniej czy później, języka polskieo, a nawet integruje. Takich ludzi trzeba szanować, a nie mazać sprejem napisy na ich własności. Tegro typu zachowania nie mają nic wspólnego z patriotyzmem, bohaterstwem czy walką o cywilizację łacińską, a są zwyczajnym chuligaństwem, zachowaniem dziczy, która - z niewiadomych przyczyn, przypisuje sobie miano obrońców cywilizacji.

Tomasz Terlikowski (Facebook)

 

Jak widać można Może być normalnie i co ważniejsze - właściwie.

Jednak to był chyba taki pojedynczy przebłysk, bowiem parę dni po tym wpisie pojawił się w serwisie "Mały dziennik na kontrze" artykuł p. Terlikowskiego, którego fragment przytoczę:

 

(...) Wcześniej w słynnym wywiadzie dla „Dziennika” Jerzy Owsiak zastanawiał się nad sensownością dobijania chorych i niepełnosprawnych, czyli eutanazji, oswajając w ten sposób Polaków z tym tematem. (...)

Tomasz Terlikowski: "Wspierając WOŚP i Owsiaka wspierasz ABORCJĘ I EUTANAZJĘ. PAMIĘTAJ O TYM!" (Mały dziennik)

 

Cóż Panie Tomaszu, zacznijmy od początku czyli sięgnijmy do internetowego Słownika Języka Polskiego i jego definicji słowa "eutanazja":


eutanazja  zabicie człowieka nieuleczalnie chorego na jego żądanie pod wpływem współczucia dla niego

 

No i co wynika z powyższej definicji? Oczywiście jest to zabijanie, tego nikt nie ukrywa, natomiast najważniejszą kwestię w tej definicji pozwoliłem sobie pogrubić: na jego żądanie. To oznacza, że nie jest to dobijanie chorych i niepełnosprawnych a jedynie wypełnianie prośby takiej osoby, która może być motywowana kilkoma różnymi czynnikami: chęci zakończenia własnego cierpienia, chęć zmniejszenia cierpienia najbliższych, którzy nie mogąc pomóc takiej osobie często odczuwają olbrzymi ból psychiczny oraz chęć ulżenia w kwestiach doczesnych najbliższych, którzy nierzadko muszą poświęcić swoje życie by się opiekować taką nieuleczalnie chorą osobą.

 

Ja rozumiem Pańskie podejście - wiara chrześcijańska zabrania zabójstwa i samobójstwa. Jednak nie każda osoba jest zdolna nieść swój krzyż w pokorze i zrozumieniu. Ba, część z tych osób nie musi być w ogóle wierząca , przez co nie będzie się doszukiwać w swoim cierpieniu Boga, a wręcz może złorzeczyć na wszystkie formy religijne.

 

Jest też kolejna kwestia: czy zakaz prawny nie łamie największego Boskiego daru dla ludzi: wolnej woli? Przecież gdyby Bóg chciał nas jej pozbawić to Archanioł z ognistym mieczem by pilnował od początku Drzewa Poznania Dobra i Zła, a nie dopiero po spożyciu jego owoców i wygnaniu Adama i Ewy i to na bramie do całego raju. Bóg dał nam listę przykazów, zakazów i nakazów, natomiast dał też nam wolną wolę byśmy mogli sami decydować o sobie, oczywiście ponosząc później Boskie konsekwencje swoich czynów.

 

Domyślam się też jakiego argumentu Pan może teraz użyć przeciwko mnie: że należałoby wyrzucić kodeks karny bo przecież wolna wola. Otóż nie, w przypadku eutanazji to wybór jednostki, która ma być poddana temu działaniu. W walce z aborcją pada argument, że podczas tego zabiegu dziecko nie dostaje wyboru. Będąc przeciwnikiem eutanazji zabiera się ten wybór każdemu.

 

Do Pańskiego zadania należy nakłanianie ludzi chcących się poddać eutanazji by żyli. Tylko i wyłącznie. Ale powinien też Pan walczyć o to, by prawo w jak najmniejszym stopniu ograniczało Boski dar wolnej woli, zwłaszcza gdy "poszkodowanym" w eutanazji jest ten, który jej chce.

I na sam koniec: ja nie chcę być, jak to się mówi "warzywem". Nie chcę być ciężarem dla swojej rodziny, narażać ich na koszty materialne i niematerialne w związku z opieką nade mną. Eutanazja jest właśnie wyjściem z tej sytuacji. A dlaczego tak a nie zwykłe samobójstwo? Cóż, dostęp do broni palnej oznacza, że trzeba sięgnąć po środki, których skuteczność nie zawsze wynosi ponad 99%. W dodatku po próbie samobójczej poddaje się taką osobę obserwacji psychiatrycznej oraz leczeniu skutków tej próby. Przy eutanazji badania są przed taką decyzją, by osoba ubiegająca się o eutanazję została określona jako w pełni władz umysłowych. I dlatego, kierując się współczuciem oraz zachowaniem Boskiego daru wolnej woli powinien Pan dążyć do wpisania eutanazji na listę praktyk dopuszczalnych w Polsce. Bo chrystianizacja na siłę nie jest pozytywnie postrzegana przez ludzi i, jak wierzę, również przez Boga.

 

PS. Caritas Polska wydał oświadczenie stojące w sprzeczności z Pańskimi poglądami na temat WOŚP:

 

"Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań. Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna. Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego. Apelujemy o szacunek, wsparcie i przestrzeń do działania dla wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli oraz o zaprzestanie podziałów i konfrontacji."

Oświadczenie dot. działań charytatywnych Caritas i WOŚP (Caritas Polska)


Podziel się
oceń
10
2

komentarze (140) | dodaj komentarz

Śmigłowce dla polskiej armii - które najlepsze?

wtorek, 11 października 2016 11:08

Na początek mała uwaga: nie ma polskiego producenta. Mielec i Świdnik należą do zagranicznych producentów. Airbus z kolei w ramach offsetu miał otworzyć montownię będącą 5 punktem europejskiej produkcji - co moim zdaniem tworzy nowe miejsca pracy anieżeli tylko rozwija już istniejące.

 

Tyle tytułem wstępu. Przejdźmy do analizy czystych danych technicznych. W szranki przetargu stanęły śmigłowice Sikorsky S-70i Black Hawk, AugustaWestland AW149 oraz Airbus H225M Caracal.

 

Wspólną cechą jest fakt, że każda z tych maszyn ma zastosowanie wojskowe. W przypadku AW149 oraz H225M może być też zastosowanie medyczne, czego niestety nie można powiedzieć o S70i. Jak dla mnie to duży plus, bo po wycofaniu ze służby stricte wojskowej śmigłowiec mógłby zasilić pogotowie lotnicze lub wojskowe służby medyczne. Plus dla AW149 oraz H225M, minus dla S70i.

W przypadku kosztów zakupu Caracal jest dwukrotnie droższy od pozostałych konkurentów. Olbrzymi minus. Czy jego cechy równoważą cenę zakupu? Sprawdźmy...

Śmigłowiec wojskowy ma przewozić żołnierzy. Ilu więc wciśniemy do S70i? 14... W przypadku produktu AugstaWestland może wejść na pokład 18 chłopa. Airbus zabierze 29. Nieodwołalnie plus na rzecz francuskiej maszyny.

 

Maksymalny zasięg maszyny jest istotny z kilku względów. Polska jest relatywnie rozległym krajem, więc dobrze by było, żeby nasze wojsko nie musiało się zatrzymywać na Shellu po paliwo i hot-doga. Jak więc wyglądamy z zasięgiem? S70i to 248 mil morskich (jedna mila to 1,85 km czyli niecałe 460 km). Mało trochę, z Krakowa do Szczecina nie dolecimy :( AW149 może przelecieć 540 mil morskich (999 km). Dwukrotnie więcej od Black Hawk! A Caracal? 723 mile morskie (1337 km). Zdecydowanie zwycięża w tej kategorii Airbus.

 

Na co patrzymy kupując samochód? Ile pali... W przypadku śmigłowców przyjmuje się za wyznacznik koszt (w $) przelotu jednej mili morskiej. AW149 w tym wypadku wygrywa z kosztem 5$ na każdą milę. H225M to koszt 5,57$. S70i to kolosalnie większe spalanie z kosztem 8,71$! Wygrywa AW149.

 

Prędkość przelotowa jest mierzona w węzłach. Pozwolę sobie od razu ją przeliczyć. Zaczniemy od Caracala, który może lecieć z prędkością 260 km/h. Black Hawk osiąga 275 km/h, natomiast AugustaWestland 277 km/h. Plusy dla tych dwóch ostatnich.

 

Prędkość wznoszenia wyrażana jest w stopach na minutę (fpm). Black Hawk może się wznosić z prędkością 700 fpm. Dobrze czy źle? Cóż, H225M osiąga prędkość wznoszenia 1460 fpm. Znów dwukrotnie lepszy wynik. Ale wygrywa AW149 z wynikiem 2000 fpm.

 

Porównywanie pojemności baku paliwa jest raczej pozbawione sensu - gdyż jest wypadkową kosztów przelotu jednej mili morskiej oraz zasięgu, co oznacza że w i w tym wygrywa Caracal z 671 galonami pojemności (S70i - 360; AW149 - 450).

 

Z dostępnych danych można jeszcze bez problemów porównać maksymalny ciężar ładunku każdego śmigłowca. Tutaj przeliczę podaną wartość w funtach na kilogramy. S70i zabiera 3 628 kilogramów. AW149 może wziąć 1 359 kilogramów (tylko?!), z kolei H225M ma pakowność aż 5 336 kilogramów! Plus dla francuzów.

 

Co do uzbrojenia to nie bardzo jest co porównywać, obecne technologie pozwalają na wiele różnych konfiguracji, zarówno zwiększających zasięg jak i siłę ognia, więc wszystko jest uzależnione od teatru i charakteru działań śmigłowca.

Z kwestii wizerunkowych bez wątpienia mamy popularność Black Hawków, głównie za sprawą Hollywood. Tu plus dla S70i.

Kwestię pochodzenia firmy produkującej też należy poruszyć. S70i to Amerykanie. Kraj, który tak nas kocha, że daje nam swoją tarczę antyrakietową (w którą Rosjanie już wycelowali swoje pociski balistyczne), ale nie chce nam znieść wiz. AW149 to dzieło włoskie, więc to firma unijna. Airbus to Francuzi, czyli firma unijna. Jak dla mnie plus dla H225M oraz AW149.

 

Sprawdzenie broni w działaniu to inna historia. Tu trzeba by sięgnąć po naprawdę wiele złożonych i często utajnionych danych. Dlatego nie będę tego przytaczał tutaj, bo nie mam pełnego obrazu sytuacji.

 

Czas na podsumowanie plusików.

Caracal: ++++++ (sześć)

AW149: +++++ (pięć)

Black Hawk: +++ (trzy)

Ja tu widzę, że dużym faworytem powinien być produkt francuski. Nasz Minister Obrony Narodowej jednak już zapowiedział wyposażenie sił specjalnych w najgorszy w tym zestawieniu śmigłowiec. Niestety zerwano wszelkie negocjacje z Airbusem, więc najprawdopodobniej tylko Black Hawk wejdzie na wyposażenie naszego wojska. Kiepsko, że będzie to maszyna niezdolna do bezpośrednich lotów po całym kraju. A najbardziej żal mi żołnierzy, którzy nie dostają najlepszego sprzętu tylko i wyłącznie w imię negowania wszelkich działań poprzedniej ekipy rządzącej.


Podziel się
oceń
11
0

komentarze (118) | dodaj komentarz

szukamy nieruchomości ;)

poniedziałek, 10 października 2016 10:25

Na początek należałoby zastanowić się nad tym czym są nieruchomości i czy chcemy w nie inwestować :) Dlatego polecam całkiem świeżutki wpis na blogu Prywatny INV€$TOR. Jasno i przejrzyście napisany artykuł.

 

Co prawda w powyższym artykule jest link do innego wpisu dotyczącego selekcji nieruchomości, jednak jest na tyle wartościowy, że dam go oddzielnie też tutaj.

 

Możliwe też, że się zastanawiasz jak wygląda porównanie nieruchomości z rynkiem kapitałowym? Cóż, mamy praktyka, który takie porównanie zrobił. W tym wpisie.

 

Jeśli chcecie się posiłkować kredytami hipotecznymi i jednocześnie kupić większą ilość mieszkań, polecam zapoznać się z podcastem z bloga Jak Oszczędzać Pieniądze. Całkiem interesująca rozmowa, w sam raz na powrót z pracy w korkach ;)

 

A może bardziej oryginalny dom? Remigiusz o takim wspomina u siebie na blogu :)

 

Kiedy już wybierzemy i kupimy nieruchomość to czy wykończyć ją samodzielnie czy zlecić to ekspertom? Tu też trzeba sprawdzić z czym się wiąże samodzielna praca. A tekst o tym jest tutaj.

 

O opłacalności najmu i wszelkich zagrożeniach za to przeczytacie tutaj. Polecam również lekturę komentarzy, jest bardzo wartościowa.

 

Co sądzicie o takim zestawieniu? Chcecie więcej takich informacji i odsyłaczy? W końcu jak wiadomo, nikt nie ma monopolu na wiedzę, a już na pewno nie ja ;) więc mogę Was odesłać do mądrzejszych ode mnie (w niektórych tematach ;) )


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (124) | dodaj komentarz

"nasz prezydent"

poniedziałek, 28 września 2015 9:52

"To nasz prezydent - skandowali amerykańscy Polacy podczas niedzielnych spotkań z Andrzejem Dudą na Greenpoincie (...)"

 

(źródło)

Szanowna Polonio w USA. Czy możecie być tak mili i zabrać sobie tego Waszego Prezydenta? W Polsce On nie jest potrzebny.

Bo po co wolnemu, demokratycznemu krajowi Prezydent, który pod osłoną nocy jeździ odbierać instrukcje od prezesa jednej z partii politycznych? Prezydent RP - najważniejsza osoba w państwie jeździ do zwykłego posła w tajemnicy.

Po co krajowi z problemami ekonomicznymi obietnice rozdające jedynie pieniądze (w wysokości całego budżetu rocznego), tworzącego kolejne uprzywilejowane grupy społeczno-zawodowe?

Po co w Polsce osoba nie umiejąca uszanować innych i w dodatku otaczająca się kłamcami (np informacje z Kancelarii Prezydenta, że Papież zaprosił Prezydenta do siebie, podczas gdy nic takiego miejsca nie miało!).

 

W dodatku, droga Polonio amerykańska - kiedy ostatni raz byliście w Polsce? Kiedy zamierzacie do tej Polski wrócić? Bo z tego co wiem, to nie ma fali powrotów nad Wisłę i takowa się nie szykuje. Więc dlaczego wpirzacie się w życiu pozostałych w kraju obywateli?
I tak, będąc w Anglii brałem udział w wyborach. Bo wiedziałem, że wrócę do Polski - takie było założenie przed wyjazdem i go zrealizowałem. Więc mam wręcz obowiązek decydować o wyniku wyborów oddając swój głos.

Ale Wy? Kiedy wrócicie? Czy w ogóle wrócicie? A może się przeniesiecie jedynie na czas emerytury, którą i tak w Stanach wypracowujecie?

Żyjecie tam - to tam żyjcie. Na tamtych polityków głosujcie. Bo z perspektywy paru tysięcy kilometrów wszystko wygląda inaczej. I nie macie pojęcia jak się żyje w Polsce jeśli tu nie mieszkacie.


Podziel się
oceń
4
1

komentarze (26) | dodaj komentarz

sprzedajmy to jeszcze raz...

czwartek, 03 września 2015 6:54

Pisałem ostatnio o obietnicach wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy i jego wysokim koszcie dla budżetu i społeczeństwa. Pomyliłem się!
Tak właśnie - przyznaję się do błędu. Pierwsze tygodnie po wyborach pokazały dobitnie, że obietnice wyborcze pana Dudy nie obciążą budżetu Polski nawet złotówką. Bowiem Pan Prezydent wycofuje się z kolejnych obietnic - bo przecież ludzie wybrali jego, a nie to co obiecywał na wiecach czy w spotach.
I tu widzę, że obietnice są niczym adresy internetowe. Właściciel z nich rezygnuje, ktoś inny kupuje i wrzuca swój biznes na daną stronę, korzystając nie jako ze sprawdzonej i rozpoznawalnej strategii.
To samo robi PiS! Kandydatka na premiera Polski - pani Szydło - właśnie obiecała 500 zł na drugie (i oczywiście kolejne) dziecko w każdej rodzinie oraz w wersji dla najuboższych - już na pierwsze dziecko.

Tak, dokładnie taka sama obietnica, którą promował prezydent Duda!

 

Raz się udało sprzedać taką bajeczkę i wygrać stanowisko w Pałacu Prezydenckim. Ciekawe czy drugi raz ludzie kupią tą bajkę i dadzą Prawu i Sprawiedliwości fotel premiera. Fotel w którym zapewne zasiądzie jednak Jarosław Kaczyński - bo w końcu to prezydent, jego prezydent, nominuje premiera. A jeśli nawet nie zasiądzie osobiście, to posadzi swoją marionetkę, by samemu bawić się w zakulisowe rządy niczym Ojciec Józef w czasach kardynała Richelieu. Szkoda tylko, że Ojciec Józef miał wiedzę i umiejętności by skutecznie politykować. O prezesie PiS tego powiedzieć nie mogę.

 

Cóż, czas pokaże... Ja to kiepsko widzę niestety - ludzie chcą zmian, ale idą w złym kierunku, naiwnie sądząc, że gorzej być nie może. Otóż może - i to na własne życzenie obywateli!


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (35) | dodaj komentarz

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  990 954  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

Młody (coraz mniej), ambitny (coraz więcej) człowiek z własnymi poglądami. Nie korzystam z jednego źródła, nie ufam bezwarunkowo tylko jednej stronie, w każdej sytuacji staram się patrzeć na...

więcej...

Młody (coraz mniej), ambitny (coraz więcej) człowiek z własnymi poglądami. Nie korzystam z jednego źródła, nie ufam bezwarunkowo tylko jednej stronie, w każdej sytuacji staram się patrzeć na punkt widzenia innych i na tym opieram swoją opinię.
Czasem bezkompromisowo, czasem łagodnie.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 990954

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl