Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 739 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

czy Owsiak nawołuje do zabijania starych i chorych?

piątek, 13 stycznia 2017 9:32
Skocz do komentarzy

Zacznę od pozytywów. Mamy wypowiedź o treści:

 

(...) Atakowanie ich [imigrantów - dopisek mój], obarczanie winą czy mszczenie się za zbrodnię (niewątpliwą) jaką było zabicie Polaka w Ełku (...) to głupota i skandal. Jest to skandal także dlatego, że uderza on w ludzi, którzy ciężko w Polsce pracują (praca w budce czy restauracji z kebabami to ciężka, wielogodzinna harówka), płacą podatki i nie wyciągają po nic ręki. Ogromna większość z nich uczy się, wcześniej czy później, języka polskieo, a nawet integruje. Takich ludzi trzeba szanować, a nie mazać sprejem napisy na ich własności. Tegro typu zachowania nie mają nic wspólnego z patriotyzmem, bohaterstwem czy walką o cywilizację łacińską, a są zwyczajnym chuligaństwem, zachowaniem dziczy, która - z niewiadomych przyczyn, przypisuje sobie miano obrońców cywilizacji.

Tomasz Terlikowski (Facebook)

 

Jak widać można Może być normalnie i co ważniejsze - właściwie.

Jednak to był chyba taki pojedynczy przebłysk, bowiem parę dni po tym wpisie pojawił się w serwisie "Mały dziennik na kontrze" artykuł p. Terlikowskiego, którego fragment przytoczę:

 

(...) Wcześniej w słynnym wywiadzie dla „Dziennika” Jerzy Owsiak zastanawiał się nad sensownością dobijania chorych i niepełnosprawnych, czyli eutanazji, oswajając w ten sposób Polaków z tym tematem. (...)

Tomasz Terlikowski: "Wspierając WOŚP i Owsiaka wspierasz ABORCJĘ I EUTANAZJĘ. PAMIĘTAJ O TYM!" (Mały dziennik)

 

Cóż Panie Tomaszu, zacznijmy od początku czyli sięgnijmy do internetowego Słownika Języka Polskiego i jego definicji słowa "eutanazja":


eutanazja  zabicie człowieka nieuleczalnie chorego na jego żądanie pod wpływem współczucia dla niego

 

No i co wynika z powyższej definicji? Oczywiście jest to zabijanie, tego nikt nie ukrywa, natomiast najważniejszą kwestię w tej definicji pozwoliłem sobie pogrubić: na jego żądanie. To oznacza, że nie jest to dobijanie chorych i niepełnosprawnych a jedynie wypełnianie prośby takiej osoby, która może być motywowana kilkoma różnymi czynnikami: chęci zakończenia własnego cierpienia, chęć zmniejszenia cierpienia najbliższych, którzy nie mogąc pomóc takiej osobie często odczuwają olbrzymi ból psychiczny oraz chęć ulżenia w kwestiach doczesnych najbliższych, którzy nierzadko muszą poświęcić swoje życie by się opiekować taką nieuleczalnie chorą osobą.

 

Ja rozumiem Pańskie podejście - wiara chrześcijańska zabrania zabójstwa i samobójstwa. Jednak nie każda osoba jest zdolna nieść swój krzyż w pokorze i zrozumieniu. Ba, część z tych osób nie musi być w ogóle wierząca , przez co nie będzie się doszukiwać w swoim cierpieniu Boga, a wręcz może złorzeczyć na wszystkie formy religijne.

 

Jest też kolejna kwestia: czy zakaz prawny nie łamie największego Boskiego daru dla ludzi: wolnej woli? Przecież gdyby Bóg chciał nas jej pozbawić to Archanioł z ognistym mieczem by pilnował od początku Drzewa Poznania Dobra i Zła, a nie dopiero po spożyciu jego owoców i wygnaniu Adama i Ewy i to na bramie do całego raju. Bóg dał nam listę przykazów, zakazów i nakazów, natomiast dał też nam wolną wolę byśmy mogli sami decydować o sobie, oczywiście ponosząc później Boskie konsekwencje swoich czynów.

 

Domyślam się też jakiego argumentu Pan może teraz użyć przeciwko mnie: że należałoby wyrzucić kodeks karny bo przecież wolna wola. Otóż nie, w przypadku eutanazji to wybór jednostki, która ma być poddana temu działaniu. W walce z aborcją pada argument, że podczas tego zabiegu dziecko nie dostaje wyboru. Będąc przeciwnikiem eutanazji zabiera się ten wybór każdemu.

 

Do Pańskiego zadania należy nakłanianie ludzi chcących się poddać eutanazji by żyli. Tylko i wyłącznie. Ale powinien też Pan walczyć o to, by prawo w jak najmniejszym stopniu ograniczało Boski dar wolnej woli, zwłaszcza gdy "poszkodowanym" w eutanazji jest ten, który jej chce.

I na sam koniec: ja nie chcę być, jak to się mówi "warzywem". Nie chcę być ciężarem dla swojej rodziny, narażać ich na koszty materialne i niematerialne w związku z opieką nade mną. Eutanazja jest właśnie wyjściem z tej sytuacji. A dlaczego tak a nie zwykłe samobójstwo? Cóż, dostęp do broni palnej oznacza, że trzeba sięgnąć po środki, których skuteczność nie zawsze wynosi ponad 99%. W dodatku po próbie samobójczej poddaje się taką osobę obserwacji psychiatrycznej oraz leczeniu skutków tej próby. Przy eutanazji badania są przed taką decyzją, by osoba ubiegająca się o eutanazję została określona jako w pełni władz umysłowych. I dlatego, kierując się współczuciem oraz zachowaniem Boskiego daru wolnej woli powinien Pan dążyć do wpisania eutanazji na listę praktyk dopuszczalnych w Polsce. Bo chrystianizacja na siłę nie jest pozytywnie postrzegana przez ludzi i, jak wierzę, również przez Boga.

 

PS. Caritas Polska wydał oświadczenie stojące w sprzeczności z Pańskimi poglądami na temat WOŚP:

 

"Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań. Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna. Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego. Apelujemy o szacunek, wsparcie i przestrzeń do działania dla wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli oraz o zaprzestanie podziałów i konfrontacji."

Oświadczenie dot. działań charytatywnych Caritas i WOŚP (Caritas Polska)

Podziel się
oceń
9
2


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  985 498  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Młody (coraz mniej), ambitny (coraz więcej) człowiek z własnymi poglądami. Nie korzystam z jednego źródła, nie ufam bezwarunkowo tylko jednej stronie, w każdej sytuacji staram się patrzeć na...

więcej...

Młody (coraz mniej), ambitny (coraz więcej) człowiek z własnymi poglądami. Nie korzystam z jednego źródła, nie ufam bezwarunkowo tylko jednej stronie, w każdej sytuacji staram się patrzeć na punkt widzenia innych i na tym opieram swoją opinię.
Czasem bezkompromisowo, czasem łagodnie.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 985498

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl