Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 268 205 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Marsz Szmat okiem Poseł Pawłowicz

środa, 22 maja 2013 11:39

Ja pier....

 

W dniu dzisiejszym, na antenie TVN24 Pani Poseł (nie Posłanka) Krystyna Pawłowicz wyzywała wulgarnie obywatelki i obywateli Rzeczpospolitej Polski, którzy w sobotę protestowali przeciwko obwinianiu ofiar gwałtu za przestępstwo gwałtu. Również wyzwała Panią Poseł Annę Grodzką w sposób wulgarny (za co mam nadzieję, że zostanie pozwana do sądu, który wreszcie skaże tą nitolerancyjną osobę na karę więzienia co uniemożliwi jej ponowne wybranie do Parlamentu!).

 

Pani Pawłowicz - czy Pani uczęszczała na lekcje języka polskiego? Czy Pani zdawała maturę z języka polskiego? Bo jeśli tak to dlaczego są Pani obce podstawowe pojęcia jak przerysowanie lub metafora (czyli przenośnia - jakby Pani nie zrozumiała trudnego słowa metafora).

Również jest Pani pozbawiona elementarnego szacunku do drugiej osoby. Można skrytykować, ale nie można wyzywać gdy ktoś użył takiej a nie innej formy. Gdybym Panią określił wulgarnym słowem z cytatu śp. marszałka Piłsudskiego, wybitnego Polaka, godnego pochówku na Wawelu, to znając życie bym został przez Panią pozwany do sądu.

 

Inna sprawa, wspomina Pani w tym wywiadzie (link powyżej), że istnieje coś takiego jak "przyczynienie" do przestępstwa i uważa Pani wyzywający tudzież skąpy ubiór za taki właśnie czynnik. Mówi Pani o polskim prawie. A ja Pani przypomnę, że w polskim prawie jeśli znajdę na ulicy sto tysięcy złotych to jeśli je zatrzymam popełnię przestępstwo. Ale nikt nie twierdzi, że osoba, która je zgubiła "przyczyniła" się do mojego przestępstwa jakim jest zatrzymanie.

 

Tak więc w przypadku zarówno zobaczenia osoby (płeć dowolna) skąpo ubranej jak i stu tysięcy złotych na chodniku moim obowiązkiem jako obywatela Rzeczpospolitej Polski jest odpowiednio nie zgwałcenie lub oddanie tych stu tysięcy złotych służbom mundurowym. Obie te kwestie wynikają z prawa. A to, że ktoś zgubił czy ubrał się w sposób taki a nie inny to zupełnie inne kwestie i nie mają najmniejszego wpływu na to czy ja popełnię przestępstwo czy nie. Popełnienie przestępstwa to autonomiczna decyzja każdej jednostki. Nakłanianie to jednak zupełnie inna kwestia, ale ani ubiór ani położenie stu tysięcy na ulicy nie jest nakłanianiem!!

 

Polecam raz jeszcze zapoznanie się z podstawami języka polskiego i form literackiej ekspresji wykorzystanej przez autorki marszu, a nie odsyłanie redaktora z TVN24 na studia. Bo jak widać to Pani brakuje elementarnej wiedzy z zakresu edukacji przedmaturalnej.

 

Rozumiem Pani Pawłowicz, że Pani nigdy nie spotkała się z próbą gwałtu. Zaręczam jednak Pani, że nie jest to skutkiem takiego stylu ubierania się jaki Pani prezentuje, a zupełnie innej, bardziej fizycznej kwestii...


Podziel się
oceń
5
5

komentarze (11) | dodaj komentarz

wtorek, 26 września 2017

Licznik odwiedzin:  985 188  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O moim bloogu

Młody (coraz mniej), ambitny (coraz więcej) człowiek z własnymi poglądami. Nie korzystam z jednego źródła, nie ufam bezwarunkowo tylko jednej stronie, w każdej sytuacji staram się patrzeć na...

więcej...

Młody (coraz mniej), ambitny (coraz więcej) człowiek z własnymi poglądami. Nie korzystam z jednego źródła, nie ufam bezwarunkowo tylko jednej stronie, w każdej sytuacji staram się patrzeć na punkt widzenia innych i na tym opieram swoją opinię.
Czasem bezkompromisowo, czasem łagodnie.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 985188

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Film

Pytamy.pl